Divizia Nationala - in constructie....
  • sheriff tiraspol
  • Dacia Chisinau
  • fc zimbru chisinau
  • Zaria balti
  • Dinamo Auto Tiraspol
  • Milsami Orhei
  • Speranta Nisporeni
  • Petrocub-Hincesti
  • academia chisinau
  • Saxan Ceadir Lunga
  • Ungheni
Divizia Nationala 2009/10 - Etapa 16
Zimbru Chișinău   Academia Chișinău
4 1
(3) (0)

Events

Ora Event
89Penalti RatatEugen Gorceac
88Came in Gheorghe Andronic (Mijlocas)
 Went out Pavel Trofin (Atacant)
85Came in Ion Testemițanu (Fundas)
 Went out Ion Popuşoi (Fundas)
85GalbeneEugen Gorceac
83Came in Andrei Secrieru (Mijlocas)
 Went out Maxim Antoniuc
68Came in Alexandru Antoniuc (Atacant)
 Went out Ion Demerji (Mijlocas)
67Came in Valeriu Ciupercă (Mijlocas)
 Went out Daniel Indoitu (Fundas)
53GoluriAndrei Secrieru
46Came in Denis Ilescu (Fundas)
 Went out Eugen Gorceac (Mijlocas)
45GoluriMaxim Antoniuc
40GoluriGheorghe Andronic
19GoluriGheorghe Andronic

Data meciului: Miercuri, 28 Octombrie 2009
Ora meciului: 14:00 h
Oficiali:
Vadim Dedeniov
 
Stadion: Stadionul Zimbru
Spectatori : 1.000
Stadionul Zimbru

Portar
Fundas
Mijlocas
Atacant


Antrenor Principal

Match statistics

Zimbru Chișinău

Portar
Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
1. Nicolae Calancea 0 0 0 0 0
Fundas
Nume Goluri Num. Galbene
3. Ion Bojii 0 0
4. Ion Testemițanu 0 0
13. Sergiu Cojocari 0 0
14. Iulian Erhan 0 0
Ion Popuşoi 0 0
Mijlocas
Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
15. Petru Hvorosteanov 0 0 0 0 0
19. Andrei Secrieru 1 0 0 0 0
24. Gheorghe Andronic 2 0 0 0 0
Ion Demerji 0 0 0 0 0
Atacant
Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
9. Alexandru Antoniuc 0 0 0 0 0
17. Veaceslav Sofroni 0 0 0 0 0
20. Eugen Sidorenco 0 0 0 0 0
Pavel Trofin 0 0 0 0 0

Academia Chișinău

Portar
Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
23. Victor Dîmov 0 0 0 0 0
Fundas
Nume Goluri Num. Galbene
2. Adrian Caşcaval 0 0
4. Sergiy Lyubchak 0 0
5. Alexandru Chiciuc 0 0
6. Denis Ilescu 0 0
Daniel Indoitu 0 0
Mijlocas
Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
3. Valeriu Ciupercă 0 0 0 0 0
8. Igor Lambarschi 0 0 0 0 0
13. Eugen Slivca 0 0 0 0 0
19. Petru Leuca 0 0 0 0 0
Eugen Gorceac 0 1 0 0 1
Atacant
Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
14. Radu Ginsari 0 0 0 0 0
20. Daniil Nikolaev 0 0 0 0 0
Tighina 0 - 2 Sf. Gheorghe
Sheriff 2 - 0 Zaria
Rapid 0 - 2 Iskra
Nistru 0 - 6 Dacia
Milsami 1 - 0 FC Tiraspol