Divizia Nationala - in constructie....
  • sheriff tiraspol
  • Dacia Chisinau
  • fc zimbru chisinau
  • Zaria balti
  • Dinamo Auto Tiraspol
  • Milsami Orhei
  • Speranta Nisporeni
  • Petrocub-Hincesti
  • academia chisinau
  • Saxan Ceadir Lunga
  • Ungheni
Divizia Nationala 2009/10 - Etapa 1
Academia Chișinău   Dacia Chișinău
1 1
(0) (1)

Events

Ora Event
87GalbeneMaxim Potîrniche
74GalbeneMycola Hibaliuk
72GalbeneEugen Matiughin
70GalbeneDenis Ilescu
57GoluriPetru Leuca
46Came in Levan Korgalidze (Mijlocas)
 Went out Erick Sakey (Atacant)
17GoluriOleksandr Zgura
12GalbeneAlexei Trinitatskiy
GalbeneAlexandru Onica

Data meciului: Duminică, 05 Iulie 2009
Ora meciului: 18:00 h
Oficiali:
Ghenadie Sidenco
 
Stadion: Dinamo Chisinau
Spectatori : 450
Dinamo Chisinau

Portar
Fundas
Mijlocas
Atacant


    Antrenor Principal

    Match statistics

    Academia Chișinău

    Portar
    Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
    12. Maxim Copelciuc 0 0 0 0 0
    Fundas
    Nume Goluri Num. Galbene
    2. Adrian Caşcaval 0 0
    5. Alexandru Chiciuc 0 0
    6. Denis Ilescu 0 1
    21. Maxim Potîrniche 0 1
    Mijlocas
    Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
    7. Vasile Caraus 0 0 0 0 0
    10. Eugen Gorceac 0 0 0 0 0
    13. Eugen Slivca 0 0 0 0 0
    19. Petru Leuca 1 0 0 0 0
    Atacant
    Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
    14. Radu Ginsari 0 0 0 0 0
    15. Denis Calincov 0 0 0 0 0

    Dacia Chișinău

    Portar
    Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
    25. Eugen Matiughin 0 1 0 0 0
    Fundas
    Nume Goluri Num. Galbene
    8. Alexandru Onica 0 1
    15. Ion Arabadji 0 0
    18. Iurie Groşev 0 0
    Mijlocas
    Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
    3. Mycola Hibaliuk 0 1 0 0 0
    9. Ghenadie Orbu 0 0 0 0 0
    10. Levan Korgalidze 0 0 0 0 0
    13. Victor Bulat 0 0 0 0 0
    Atacant
    Nume Goluri Num. Galbene R 2G Rosii penalt
    5. Dumitru Popovici 0 0 0 0 0
    17. Oleksandr Zgura 1 0 0 0 0
    23. Alexei Trinitatskiy 0 1 0 0 0
    Erick Sakey 0 0 0 0 0
    Rapid 2 - 1 Tighina
    Sheriff 3 - 0 Zimbru
    Sf. Gheorghe 3 - 0 Nistru
    Iskra 1 - 0 FC Tiraspol
    Zaria 1 - 0 Milsami