• academia chisinau
  • Saxan Ceadir Lunga
  • Ungheni

Sherifful se impune in fata baltenilor de la Zaria (VIDEO + FOTO)

Sheriff Tiraspol a reinceput campionatul cu o victorie. Tiraspolenii s-au inpus cu un scor minimal in fata baltenilor de la Zaria.

Zaria - Sheriff 0-1, ET 19

Pe 28 februarie, Sheriff Tiraspol s-a impus la Vadul lui Voda cu 1-0 in fata echipei Zaria Balti. Golul victoriei a fost marcat deja in minutul 8. Ricarihno a executat bine o lovitura liubera de la marginea careului. Tiraspolenii au trecut in nenumarate rinduri pe linga majorarea scorului insa nu au reusit sa concretizeze.

Orgoliul baltenilor s-a manifestat in debutul reprizei secunde, atunci cind mai intii Lacusta si mai apoi Orlovschi au ratat in fata lui Pascenco.

"Ne est greu sa luptam cu echipe de calibrul Sheriffului, insa la general suntem multumiti de rezultatul final." a declarat la final de meci antrenorul baltenilor Veaceslav Rogac.

"Am ratat multe ocazii astazi, insa am obtinut ceea ce ne-am dorit - victoria. Acum vom analiza meciul si mergem mai departe. Ne gindim deja la urmatorul meci" a declart Zoran Zekic, antrenor principal al Sheriffului.

• Author: fc-sheriff.com