• academia chisinau
  • Saxan Ceadir Lunga
  • Ungheni

Cătălin Carp debutează în LIGA 1

Cătălin Carp debutează în Liga 1, abia după o perioadă de 4 luni acesta a fost ținut ca rezervă în Liga 1. Debutul într-un meci din cadrul cupei ligii a avut loc pe 30 octombrie într-un meci contra formației Rapid București.

Cătălin Carp a fost folosit în calitate de titular în meciul său de debut în Liga 1 a României, într-un meci din cadrul etapei cu nr. 18. În acest meci formația din Cluj a jucat în deplasare contra formației Ceahlăul Piatra Neamț, formație la care este legitimat și portarul moldovean, Nicolae Calancea.

Cătălin a jucat pe durata întregului meci însă formația sa așa și nu a reușit să obțină victoria. Scorul final a partidei fiind de 0-0. E de menționat și faptul că formația din Cluj a jucat aproximativ 70 de minute în inferioritate numerică, după ce Veres Szilard a luat cel de al 2-lea cartonaș galben în minutul 19 a partidei.