Nicolae Bunea: "In fotbal mai sunt si infringeri. Mergem mai departe"

Nicolae Bunea: Vom trage concluzii din aceasta infringere. Nu ne-a ajuns singe rece

Nicolae Bunea: "Vom trage concluzii din aceasta infringere. Nu ne-a ajuns singe rece"

Nicolae Bunea

Va propunem spre atentie declaratiile antrenorilor principali la finalul meciului Dacia - Olimpia 1-0 din cadrul etapei 4 a Diviziei Nationale 2012-2013.

Igor Dobrovolski, antrenor principal Dacia Chisinau

"Care pot fi comentariile? Băieţii au jucat bine şi au obţinut victoria. De ce mai este nevoie? Consider că scorul a fost unul corect şi a reflectat jocul din teren. Avem 10 puncte in 4 meciuri. Nu e cel mai bun rezultat. Ne-au împiedicat cupele europene. Am fi avut acum 12 puncte."

Nicolae Bunea, antrenorul principal Olimpia Balti

"Am avut o primă repriză nu tocmai reuşită. Am încasat un gol dintr-o greşeală stupidă. În a doua repriză a fost un cu totul alt joc şi chiar cred că am fost pe teren mai buni decât Dacia. Dar aşa e fotbalul, aici pe lângă victorii mai sunt şi înfrângeri, de aceea mergem înainte. Le sunt recunoscător băieţilor pentru dăruirea cu care au jucat în acest meci. Campionatul nu se termină aici - mai avem în faţă o distanţă lungă de parcurs. Vom trage concluziile şi vom merge înainte. Băieţilor nu le-a ajuns sânge rece şi poate pe undeva măiestrie. Dar e important că există ocazii, există un joc bun şi cu timpul vom începe să marcăm."

sursa: fcdacia.md