• Zaria balti
  • Saxan Ceadir Lunga

Igor Tigirlas a marcat in poarta echipei Jelgava (VIDEO)

Tigirlas se pregateste pentru Liga Campionilor. Tabanov pentru Europa League

tigirlas-igor-5Internaționalul moldovean, Igor Țîgîrlaș a înscris cel de-al 2-lea gol al formației sale Ventspils în partida din deplasare cu FK Jelgava, scor 0-2 din etapa a 16-a a Campionatului Letoniei.

Internaționalul moldovean, Igor Țîgîrlaș a stabilit rezultatul final în minutul 38 al partidei FK Jelgava – Ventspils, scor 0-2. Jucatorul a fost titular și a fost schimbat în minutul 74.

Am știut că Țîgîrlaș poate înscrie astfel de goluri. A fost un gol splendid. Sper că acestă reușită îi va da încredere înainte de meciul din Liga Campionilor.”, a spus după partidă managerul echipei Jurģis Pučinskis pentru site-ul oficial.

Într-un alt meci formația antrenată de moldoveanul Ivan Tabanov, Daugava Daugavpils a trecut cu 2-0 de FC Jūrmala. Echipa lui Tabanov este lider în Letonia cu 31 de puncte, cu 3 mai multe decât ocupantele locului 2 și 3 Skonto și respectiv formația lui Țîgîrlaș, Ventspils care au și cu câte 1 meci mai puțin disputat.

Ventspils va juca în turul 2 preliminar al Ligii Campionilor cu Molde din Norvegia, iar Daugava va întâlni în 1 tur preliminar al Ligii Europa, FK Sūduva din Lituania.

Autor: Sergiu Caraus