• speranta crihana veche
  • FC Veris
  • Dinamo Auto Tiraspol

O serie de jucatori de la Rapid vor parasi echipa (VIDEO)

Rapid s-a adresat instantelor din Moldova cu un document in care cere rejucarea finalei

CSCA Rapid GhidighiciDupă ce au pierdut Cupa Moldovei, echipa de fotbal Rapid Ghidighici a depus un memoriu la mai multe instituţii naţionale pentru a cere să se facă dreptate şi să se accepte rejucarea finalei cu Milsami Orhei.

Conducerea Rapidului au expediat documentul la o conferinţă de presă. Acesta este îndreptat către Preşedinţie, Parlament, Guvern, Procuratura Generală, Ministerul Afacerilor Interne, Centrul pentru Combaterea Crimelor Economice şi Federaţiei Moldoveneşti de Fotbal.

Gruparea din Ghidighici, care a pierdut meciul cu scorul de 5-3 după executarea loviturilor de departajare, susţine că golul marcat în minutul 7 al prelungirilor, nevalidat de arbitrul Ghenadie Sidenco, a fost perfect valabil, astfel le-a fost furată victoria.

imagini: jurnal.md

sursa: fcrapid.md