• Zaria balti
  • Saxan Ceadir Lunga

Tudor Starciuc a realizat un hattrick pentru echipa a doua

Tudor Starciuc a decis rezultatul meciului Milsami-2 - Rapid-2 din Divizia A

starciuc-tudorAtacantul selectionatei de tineret a Moldovei si a echipei CSCA Rapid Ghidighici, Tudor Starciuc, a realizat un hattrick intr-un meci din Divizia A. Cele trei goluri ale sale i-au permis echipei secunde a Rapid-ului sa obtina o victorie de proportii in fata echipei secunde a clubului Milsami Ursidos Orhei, informeaza fcrapid.md.

Meciul s-a incheiat cu scorul de 4-1 in favoarea rapidistilor. Orheienii au deschis scorul prin Traore insa oaspetii au reusit sa egaleze pina la pauza prin Starciuc. In a doua repriza dubla lui Starciuc si golul lui Stanislav Luca au decis soarta meciului.

Reamintim ca meciul face parte din cadrul etapei 15 a Diviziei A. Celelalte meciuri se vor disputa in data de 20 noiembrie.