Pregatiri nereusite pentru Supercupa. Dacia in forma...

Milsami rateaza primul test pentru Supercupa Moldovei

Milsami - Dacia

Milsami Orhei a început cu stîngul pregatirile pentru noul sezon. Orheienii au fost invinsi de echipa momentului - Dacia Chisinau, care anterior s-a impus la fel intr-un amical si in fata galben-verzilor de la Zimbru.

Desigur merge vorba doar de un meci amical, insa primele semne vorbesc de la sine. Milsami a pierdut fara drept de apel in fata Daciei Chisinau, in primul sau meci amical din acest intersezon. Reamintim ca in aceasta vara, orheienii urmeaza sa joace in premiera in Supercupa Moldovei, dar si sa reprezinte Moldova in Europa League.

Partida s-a disputat pe arena principală “Zimbru” cu începere de la ora 18-30 si s-a incheiat cu victoria categorica a Daciei, 3-0. Golurile au fost marcate de Andrade, la al doilea gol consecutiv pentru "lupi", Celio si Orbu. Primele doua goluri au fost marcate in doar 2 minute si au decis soarta meciului.

Milsami - Dacia 0-3 (Andrade, 16 - 1:0, Selio, 18 - 2:0, G. Orbu, 89 - 3:0)

Milsami Orhei: Bantîş (Moraru 46), jucător în probe, Wellington(Gheorghiu 71), Sosnovschii (Stadiiciuc 46), Gîrlă (Ionescu 46), jucător în probe (Espinoza 46), Traore (Boghiu 46), Nurudeen (jucător în probe 38), Rassulov (Prodan 76), Grigoruţă, Stoleru (Ciofu 62).

Dacia Chisinau: Gaiduchevici, Lucas, Selio, Lapuşenco, Dimovschi, Krkotic, Mihalev, Josan, Guira, Cojocari, Andrade În repriza a doua au ieşit pe teren: Matiughin, Posmac, Chiciuc, Costin, Jardan, Nemerenco, G. Orbu, D. Popovici, E. Grosu, V. Carauş.